Pečie celé Slovensko 2. séria
Pečie celé Slovensko 2. séria

Rozprávky zo Zázračného orieška počúvajte aj na Juniore

Rozprávky zo Zázračného orieška počúvajte aj na Juniore

Už zajtra 17. mája 2022 sa v Piešťanoch začína Festival rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok s podtitulom "kniha v rozhlase, rozhlas v knihe". 12. ročník rozprávkovej prehliadky pre uši potrvá do piatku 20. mája.

A čo je ešte lepšie, tie najkrajšie príbehy príde osobne predstaviť aj náš rozhlasový maskot, škriatok Breptík. Ak ho chcete nie len počuť, ale aj vidieť, stretnete ho spoločne s našou redaktorkou Rozáliou Vlaskovou v piatok 20. mája o 11.00 hod na verejnej nahrávke relácie "Čo by bolo, keby... sme žili v rozprávke?" v Mestskej knižnici na Školskej ulici v Piešťanoch. Okrem ozajstného škriatka stretnete aj ozajstného spisovateľa a zaspievate si s ozajstným hudobníkom. Rozprávkový kvíz preverí vaše rozprávkové vedomosti a možno spoločne vytvoríme aj celkom novú rozprávku!

brept.jpg

Ak sa vám do Piešťan neporadí doraziť osobne, nevadí, tí z vás, ktorí dobre natŕčajú uši, už vedia, že súťažné rozprávkové tituly od minulého týždňa vysielame aj na Juniore. Počas týchto dní si u nás môžete vypočuť napríklad:

Beáta Panáková: Keď hudba rozpráva - Pygmalion a Galatea

Štefan Timko/František Rábek - Tajomstvo zoborského kláštora

Barbora Kardošová/Diana Mašlejová - Kráľovskí agenti

Náročnú úlohu budú mať detská i odborná porota, ktoré rozhodnú o tom, ktorý zo súťažných titulov získa cenu Zázračný oriešok.

Tu nájdete zoznam všetkých súťažných rozprávok: SÚŤAŽNÉ TITULY

Už tradične sa bude udeľovať aj zvláštna cena Rozhlasu a televízie Slovenska za celoživotné dielo a prínos v rozhlasovej dramatickej tvorbe pre deti. Zvláštna cena Literárneho informačného centra – Cenu Márie Ďuríčkovej – bude aj v tomto ročníku udelená autorovi v oblasti detskej tvorby za významný umelecký prínos.

Samozrejmosťou je celý rad sprievodných podujatí - stretnutia s tvorcami rozhlasových i animovaných rozprávok a ich literárnych predlôh, inscenované čítanie, tvorivé dielne, divadelné predstavenia, výstavy, vernisáže. Deti aj ich rodičia sa tiež dozvedia viac o zákulisí príprav rozhlasových rozprávok. Dôležitou súčasťou tohto ročníka festivalu sú aktivity venované 100. výročiu narodenia slovenskej spisovateľky Kláry Jarunkovej. Sprievodné podujatia sa budú konať v rôznych priestoroch – v Mestskej knižnici, Kursalone, Dome umenia, aj na školách.

Celý program festivalu nájdete tu:

PROGRAM UTOROK 17.05.2022

PROGRAM STREDA 18.05.2022

PROGRAM ŠTVRTOK 19.05.2022

PROGRAM PIATOK 20. 05. 2022

jarunková.jpg

Rozhlasové rozprávky patria dlhé roky k tomu najpočúvanejšiemu, čo pre deti pripravuje RTVS spolu s množstvom vynikajúcich tvorcov, z ktorých osobne príde aj herec František Kovár.

frantisek.jpg


napad.jpg

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame