Rádio Junior - Ľudia

Rádio Junior - Ľudia

Rádio Junior vysiela pre malých poslucháčov. Aj jeho redakcia je malá, to je ona:

Tomáš Bartoněk (šéfdramaturg a manažér rozvoja)
e-mail: tomas.bartonek@rtvs.sk
mobil: +421 919 248 534

Tomáš pôsobí v Slovenskom rozhlase od roku 2012 ako moderátor a redaktor Rádia Devín a ako autor širokej škály umeleckých a publicistických programov pre viaceré programové služby v obrátenej pyramíde. Je aj jedným z autorov pásma pre deti "Čo by bolo, keby...". Od roku 2023 vedie redakciu Rádia Junior ako šéfdramaturg. Vyštudoval masmediálnu komunikáciu. Ak by ste chceli s Rádiom Junior akokoľvek spolupracovať, volajte či píšte práve jemu. 

Rozália Vlasková (redaktorka a dramaturgička)
e-mail: rozalia.vlaskova@rtvs.sk

Rozália pre vás vyberá od roku 2011 tie najkrajšie ľudové rozprávky, životopisné hry a ďalšie poklady z nášho archívu. Vyštudovala etnólogiu a kultúrnu antropológiu. Poznáte ju aj ako spoluautorku programov "Bola raz jedna povesť...", "Čo sa stalo... s Robom Rothom" a ako autorku programu "Zvedavec" a "Čo by bolo, keby...". Prihovára sa vám aj z vysielania Rádia Junior ako jeden z jeho hlasov.

Rozalia mensia.JPG

Veronika Dianišková (redaktorka a dramaturgička)
e-mail: veronika.dianiskova@rtvs.sk

Veronika je súčasťou redakcie Rádia Junior takmer od samého začiatku. Od roku 2010 pre vás vyberá tie najlepšie autorské rozprávky, hry pre deti a dobrodružné hry. Vyštudovala divadelnú réžiu a dramaturgiu, a tiež odbor mayológia. Je poetkou, napísala aj rozprávkovú knihu "Pirátske rozprávky" a poznáte ju aj z programov "Detský cestopis - po moriach a po súši", "Lovci výletov" alebo "Čo by bolo, keby...". Veronikin hlas môžete počuť aj vo vysielaní Rádia Junior.

Veronika mensia.JPG

Lucia Šaráková (správarka a webeditorka)
e-mail: lucia.sarakova@rtvs.sk

L.jpg

Karin Rumanová (hudobná dramaturgička)
e-mail: karin.rumanova@rtvs.sk

Karin pracuje v redakcii od jej vzniku v roku 2010. Vyberá pre nás tie najkrajšie piesne pre deti. Je vyštudovanou hudobníčkou a hráčkou na viole. Pôsobí ako pedagogička na Základnej umeleckej škole.

Karin menšia.JPG 

Galéria

Junior mensi.JPG
Foto: Nela Horváthová, Zuzana Kallová

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame