Rádio Junior - Ľudia

Rádio Junior - Ľudia

Galéria

Junior mensi.JPG

Rádio Junior vysiela pre malých poslucháčov. Aj jeho redakcia je malá, to je ona:

Rozália Vlasková (redaktorka) rozalia.vlaskova@rtvs.sk

Rozália pre vás vyberá od roku 2011 tie najkrajšie ľudové rozprávky, životopisné hry a ďalšie poklady z nášho archívu. Vyštudovala etnólogiu a kultúrnu antropológiu. Poznáte ju aj ako spoluautorku programov "Bola raz jedna povesť...", "Čo sa stalo... s Robom Rothom" a ako autorku programu "Zvedavec". Počuť ju môžete aj ako hlásateľku Rádia Junior.

Rozalia mensia.JPG

Veronika Dianišková (redaktorka) veronika.dianiskova@rtvs.sk

Veronika je súčasťou redakcie Rádia Junior takmer od samého začiatku. Od roku 2010 pre vás vyberá tie najlepšie autorské rozprávky, hry pre deti a dobrodružné hry. Vyštudovala divadelnú réžiu a dramaturgiu na VŠMU a je doktorandkou na Katedre religionistiky v odbore mayológia. Píše básne a poznáte ju aj z programov "Detský cestopis - po moriach a po súši" a "Lovci výletov". Veronika je tiež hlásateľkou Rádia Junior.

Veronika mensia.JPG

Karin Rumanová (hudobná dramaturgička) karin.rumanova@rtvs.sk

Karin pracuje v redakcii od jej vzniku. Vyberá pre nás tie najkrajšie piesne pre deti a delíme sa o ňu s našimi kolegami z Rádia Devín a z digitálnych rádií Litera a Klasika. Do programu Rádia Junior zaraďuje reláciu o hudbe "Zvonkohra". Je členkou sláčikového kvarteta VivaQuartet a husľového tria Xplosion. Absolvovala štúdium na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU.

Karin menšia.JPG  

Foto: Nela Horváthová

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame