6. narodeniny Rádia Junior

Udalosti

6. narodeniny Rádia Junior

05. 09. 2016 19:44

Prvá rozprávka zaznela z Rádia Junior 2. septembra 2010. Oslavujeme 6. narodeniny.

K nášmu sviatku sme pre vás pripravili príbehy, ktoré sa oplatí počúvať. 


Novinkou v našom vysielaní je tohtoročná rozprávková hra Mareka Kupča Izrino tajomstvo. V hlbokých lesoch stojí dedina starých Slovanov a v nej žije krásna a nebezpečná Izra. Naučí sa rozprávať so zvieratami. Každý, kto sa do nej zamiluje, však postupne stratí dušu...

Jane Ray frog girl.jpg

Zalovili sme aj v hlbších vodách nášho archívu a vytiahli sme z nich dve staršie, stále krásne rozprávkové hry. Prvou sú Traja zhavranelí bratia. V roku 1986 ju zdramatizoval Július Farkaš. Známy príbeh zo zbierky Pavla Dobšinského rozpráva o troch bratoch, ktorých zúfalá matka zakliala na havranov. Nezbedníci mali našťastie aj mladšiu, veľmi statočnú sestru. Hoci viete, ako príbeh pokračoval, oplatí sa ho počúvať ešte raz v tomto krásnom spracovaní.

Cate Simmons havrany.jpg

Rozprávková hra O spievajúcej Demänovke už roky kraľuje najvyšším priečkam našej rozprávkovej hitparády. Odohráva sa v kráľovstve víl a vodníkov. Čarovný, rozospievaný príbeh o vílach, ktoré odišli od Zeleného kráľa, napísala Eleonóra Gašparová. Pre rozhlas ho v roku 1985 zdramatizoval Peter Gregor. Spev víl do nôt zapísal Ivan Dubecký. Toto si určite nenechajte ujsť.

Janet and Anne Grahame Johnstone.jpg

Ilustrácie: Jane Ray, Cate Simmons, Janet and Anne Grahame Johnstone


Živé vysielanie
??:??