Pyšný týždeň

Téma týždňa

Pyšný týždeň

09. 02. 2018 19:54

Tak v týchto dňoch, prosím pekne, obsadili naše vysielanie všakovaké hrdopýšky, namyslení vládcovia aj samoľúbi lenivci. Ak sa vám to nepáči, nevadí. Spoľahnite sa na príbehy s dobrým koncom.

Rudyard Kipling, autor známych poviedok o Mauglím z Knihy džunglí, napísal aj krátku rozprávku O mačke, ktorá chodila sama. Príbeh o zvieratku, ktoré je také namyslené, že nechce ísť ani k ľuďom do jaskyne vypýtať si kúsoček jedla, vám veselo vyrozpráva Július Satinský. Rozprávka je určená našim najmenším poslucháčom, ale budeme radi, ak si ju vypočujú aj tí starší. Mňau!Ak ste si obľúbili Bzučavého dedaRozprávky s podkovičkami, zbystrite pozornosť. V Pyšnom týždni si vypočujete posledné príbehy z týchto milých seriálov. A nezabudnite počúvať ďalší napínavý príbeh zo seriálu Osmijanko v ríši Ňuňov – v druhej časti vám predstavíme veľmi čudného zeleného kráľa Ňuňa Fuňa. A najmä sa dozviete niečo veľmi dôležité – čo robiť, keď ste ňuňom postrelený. Nemyslite si, že vám sa to nemôže stať. Práve naopak!

Poznáte Nevedka? Ak áno, určite vás neprekvapí, že sa objaví v našom Pyšnom týždni. Pretože hoci je tento malý kratuľko veľmi dobrosrdečný, chvastať sa vie poriadne a  niekedy aj cudzím perím (alebo cudzími vynálezmi). Práve preto nám je možno sympatický, lebo má okrem dobrých vlastností aj veľa ľudských chýb. O tom, ako ho autor Nikolaj Nosov vymyslel, sa dozviete v pásme Vševedko Nevedko. Napísal ho pán spisovateľ Peter Karpinský. Zoznámte sa s kratuľkami!

Čo by to bol za Pyšný týždeň bez Pyšnej princeznej? Bolo raz na svete šťastné kráľovstvo, ktorému vládol kráľ Miloslav (Dušan Jamrich). Ten sa rozhodol, že kráľovstvo potrebuje aj kráľovnú. Zapáči sa mu princezná Krasomila (Magda Vášáryová) a rozhodne sa, že buď sa stane jeho ženou ona alebo nijaká iná. Ale práve táto dievčina je vrtošivá a bezcitná... Známy príbeh podľa Boženy Němcovej pre rozhlas napísala  Elena Antalová.