Zimná nádielka - 2. časť

Téma týždňa

Zimná nádielka - 2. časť

14. 12. 2017 08:00

Rádio Junior vykladá na stôl druhú časť zimnej nádielky rozprávok - tých najkrajších z rozhlasového archívu a takých, v ktorých už sneží a pani Zima panuje.

Vysielanie pre najmenších otvoríme seriálom Jána Uličianskeho Snehuliacke ostrovy. Prvý príbeh - Snehuliak najväčší na svete - vám rozpovie Ctibor Filčík.

Už ste sa uložili na zimný spánok? Hovoríte, že nie, lebo nie ste lesné zvieratká? Ale možno sa vám zíde vypočuť si príbeh z cyklu Ententýnove rozprávky O zimnom spánku. Dozviete sa v ňom napríklad, čo robiť, ak nemôžete zaspať. Veď ak to funguje u medveďa... Príbeh zo zimného lesa pre vás vymyslel Daniel Hevier a rozprávať bude Karol Machata.

Ako kukuricu bolel zub je veselá rozprávka Jozefa Pavloviča. Vlastne, na začiatku nie je úplne veselá, lebo so zubami nie sú žarty. A tak sa ubolená kukurica vyberie k zubárovi. Ako to dopadne, to vám už v našej dvojhodinke pre najmenších vyrozpráva Jela Lukešová. A všetko sa to bude aj trochu rýmovať.

Pre škôlkarov a škôlkarky sme vybrali ešte jednu krátku rozprávku Daniela Heviera. Priletí priamo na stanicu Ententýn. Naozaj priletí, pretože bude O modrej vrane, ktorá sa drží obďaleč všetkých ostatných vrán. A myslí si svoje. Hlavne sama o sebe. Rozprávku vám vykráka Zdena Grúberová.