Podivuhodný týždeň

Téma týždňa

Podivuhodný týždeň

15. 11. 2017 17:48

20. novembra sa stane čosi čudesné. Celý svet totiž oslávi Svetový deň absurdít. V Rádiu Junior si ho pripomenieme tými najpodivuhodnejšími rozprávkami, v ktorých bude často čosi naopak. Alebo aj na hlavu. Alebo ešte lepšie - hore nohami. Vitajte v Podivuhodnom týždni Rádia Junior.

Veľmi podivuhodný a občas aj na hlavu postavený je rozprávkový seriál Drak Plamienok. V druhej časti rozprávky sa opäť ocitneme vo Florávii. Princezná Flórinka sa napriek všetkým svojím zvyklostiam úplne prestane usmievať, ľudia v kráľovstve prestávajú chodiť pešo a Flórinka sa namiesto vretena pichne do prsta nožnicami... A dozviete sa aj to, prečo sa auto autom nazýva! Rozprávku napísal Ján Uličiansky a vyrozpráva vám ju Richard Stanke. Vypočuť si ju môžete v našej dvojhodinke pre poslucháčov a poslucháčky v predškolskom veku.


Kto si obľúbil dvoch škriatkov s čudesnými menami, ten nech nevynechá záverečnú časť rozprávkového seriálu Tiha a Mahaja. Keďže v našej dvojhodinke pre najmenších sa deje všeličo podivuhodné, tentoraz priletia draci. Dokonca - mierumilovní a milí draci. Prvý sa objaví v Drakovi Plamienkovi a druhého stretnú Tiha a Mahaja na svojich potulkách z knižky do knižky. Že ako sa dá cestovať z príbehu do príbehu? Počúvajte poslednú rozprávku zo seriálu Marcely Havlíkovej-Járovej. Rozprávať bude Tomáš Mischura.

Rozprávku o Zlatej rybke isto iste poznáte ako vlastnú dlaň. Napísal ju Alexander Sergejevič Puškin, ktorý síce písal väčšinou básne, hry a romány pre veľkých čitateľov a čitateľky, ale čosi napísal aj pre tých malých. Chudobný rybár jedného dňa uloví zlatú rybku. To je už samé osebe dosť podivuhodné, ale tá rybka bude ešte aj rozprávať a sľúbi rybárovi, že mu splní každé želanie... Do známeho príbehu vás zavedie rozprávač Ladislav Chudík.

Dvojica hercov Ľuboš Kostelný a Róbert Roth vás zas zavedie do príbehu o anjelovi a čertovi. Na tom by ešte nebolo nič zvláštne, ale v našom podivuhodnom týždni je všetko tak trochu naopak. Takže čert Froliš je v skutočnosti celkom dobrý čert a do pekla sa vôbec nehodí. Anjel Peháč je naopak dosť zlý anjel a v nebi robí len samú neplechu. Kto sa v tom má vyznať? Veselá rozprávková hra so skvelými hereckými výkonmi sa volá Nanebovstúpenie čertíka Froliša. Napísal ju pre vás Peter Gregor podľa príbehu Ľuda Zúbka a okrem hlavných hrdinov v nej začujete aj Leopolda Haverla, Eduarda Bindasa či Dušana Tarageľa.