Týždeň zázračných schopností

Téma týždňa

Týždeň zázračných schopností

07. 11. 2017 17:37

Bing, beng, tramtará! Zvony zvonia, trúbia trúby! Hlásnici kráľa Floriána rozhlásili, že princezná Flórinka pomýšľa na vydaj. Vitajte vo Florávii! Ako tak hlásnici hľadajú vhodného princa pre princeznú, na ceste stretnú čosi, čo ešte nikdy nevideli. Bolo to veru čudo podivuhodné a dokázalo všeličo, čo obyvatelia kráľovstva ešte nevideli... Rozprávkový seriál Drak Plamienok vysielame v dvojhodinke pre najmenších a tento týždeň si vypočujete jeho prvú časť. Rozpráva Richard Stanke.

Petrík a ružový skútrik je rozprávkový seriál Libuše Friedovej. V prvej časti sa vyberieme na tajuplné miesto - do starej šopy. Hlavný hrdina má 5 rokov, presne ako poslucháči našej dvojhodinky pre najmenších, a ružový skútrik - Peťkov kamarát - dokáže divy. A to ešte neviete, čo sa bude diať v šope! Rozprávať bude Jozef Kroner.

Kto by už mal zázračnejšie schopnosti ako známy doktor, ktorému liečenie ľudí síce až tak nejde, ale zato rozumie reči zvierat? Je to dobráčisko, nezištný, ochotný riskovať, vyzná sa v chorobách... Jednoducho ukážkový rozprávkový zverolekár. V rozprávkovej hre Doktor Jajbolí začujete mnoho pesničiek a účinkujú v nej samé hviezdy: Karol Machata, Ján Gallovič či Bibiana Ondrejková. Príbeh pôvodne napísal Kornej Čukovskij a na motívy jeho textu rozprávku zdramatizovala Maja Glasnerová. Pesničky pre vás zložil Rastislav Dubovský a do slov ich obliekol Dušan Brindza. („Ako liečim, neviem ani. Miesto liekov srdce v dlani.)

Aká bude Sivá rozprávka? Trošku zázračná, hoci jej sem-tam chýbajú farby.Jej rozprávač je tiež sivý. Siváčik je ako myška, ako zrnko popola, ako vták, ako prach. Len preto, že jestvuje on, môžu sa na jeho pozadí vynímať iné farby. Pomáha im vyniknúť. Vidieť ho môžete všade naokolo, ale začuť len v našej krátkej rozprávke od lotyšského spisovateľa Imantsa Ziedonisa. Svoj hlas mu požičal Elo Romančík.

... a nezabudnite na druhú časť hry Cantervillské strašidlo (podľa príbehu Oscara Wildea) a pokračovanie rozprávkového príbehu Kubulo a Kubo Kubikulo (v hlavnej úlohe s Jozefom Kronerom a Emilom Fillom).