Strašidelný týždeň

Téma týždňa

Strašidelný týždeň

31. 10. 2017 10:19

A je to tu! Najstrašidelnejší deň v roku, kedy sa stávajú tie najpodivuhodnejšie veci. Či oslavujete Pamiatku zosnulých, Dušičky alebo Halloween, Junior pre vás hrá to najlepšie zo strašidelného archívu.

Čo sa stane, keď sa samému Luciferovi narodí čertíča, ktoré má srdce ako zvon? Ani čertovská robota mu ktovieako nejde a keď má spraviť čosi zlé, hneď sa rozplače. Ak sa bojíte čertov, tak čerta Slzičku (lebo tak sa hlavný hrdina našej rozprávky volá) sa báť nemusíte. Viac vám už v našej dvojhodinke pre najmenších porozpráva Jozef Kroner. Rozprávku Uplakaný čert napísala Ludmila Zylinska.

Kubulo a Kubo Kubikulo sú dvaja kamaráti s veľmi podobným menom. Akurát, že jeden z nich je človek a druhý medveď. Túlajú sa letom svetom. V lete im je sveta žiť, ale čo v zime? A čo budú robiť, keď sa im do cesty pripletie aj strašidlo Barbucha? To sa už dozviete v prvej časti dvojdielnej rozprávkovej hry, ktorú podľa príbehu Vladislava Vančuru pre rozhlas napísal Ján Číž. Tento príbeh vysielame v Rádiu Junior po prvý raz, lebo až teraz sme ho vytiahli a oprášili z prachu rozhlasového archívu. Rozprávka mala svoju skutočnú premiéru už v roku 1962. V hlavných úlohách účinkujú Emil Fillo (Kubulo) a Jozef Kroner (Kubo Kubikulo). Medveďkovi bude do tanca vyhrávať Jaroslav Meier.

Čo keby ožili? Tak sa volá nefalšovaný detský horor, jeden z mála z tých, ktoré v rozhlase máme. Tento pre vás napísala trojica autoriek: Andrea Kalinová, Daniela Chlapíková a Tatiana Kusá. Poriadne sa zakutrite do deky, navarte si čaj, zhasnite svetlo a poďte sa trošku, trošilinku báť! S hlavnými hrdinami a hrdinkami sa ocitneme v múzeu, v ktorom zrazu začnú ožívať nebezpečné tvory. Ale viac vám už neprezradíme. Hádam len toľko, že v príbehu účinkuje aj úplne mladý Róbert Roth či Kvetka Kmotorková.