Učenlivý týždeň

Téma týždňa

Učenlivý týždeň

10. 10. 2017 16:05

Medzinárodný deň učiteľov vyhlásilo UNESCO 5. októbra v roku 1994 ako pamiatku na Chartu učiteľov. U nás učitelia oslavujú v marci. Ale keďže učiteľov máme radi, oslávime s nimi aj tento sviatok v Učenlivom týždni Rádia Junior.

Najlepší spôsob, ako otvoriť naše dvojhodinové vysielanie pre najmenších, je zavolať Osmijanka. Tento týždeň nám vysype z rukáva ôsmu princeznovskú rozprávku. A ešte akú vtipnú a učenlivú! Bude O spomalenej princeznej a bude v nej vyhlásená celokráľovská súťaž o odstránenie pomalosti milej princezničky. Kto by to bol povedal, že princeznú Filodendrónu všetkému potrebnému naučí práve hlúpy Jano? My by sme to nepovedali, vy možno tiež nie, ale Ctibor Filčík vám to určite všetko rozpovie. Tak, ako mu to napísala Krista Bendová.

Do dvojhodiny pre najmenších zavíta aj veľmi slávna rozprávková postavička. Ostane s nami 6 týždňov, až kým nám nevyrozpráva všetky svoje príhody. Volá sa Macko Uško a od utorka vám hlasom Jozefa Kronera rozpovie prvú z nich. Príbehy macka, detí a ich ostatných hračiek sa odohrávajú v škôlke, takže sa zakaždým aj niečo užitočné naučíme. Macka Uška vymyslel poľský spisovateľ Czesław Janczarski.