Týždeň v Amerike

Téma týždňa

Týždeň v Amerike

11. 07. 2017 11:32

Minulý týždeň sme cestovali Európou, dnes sa vydávame na cestu po Amerike.

Sú bratmi, ale nie od narodenia. Stanú sa nimi za podivných okolností. Jeden príde do „Nového sveta“ vymeriavať zem a ten druhý je synom náčelníka Apačov. Neskôr sa stane náčelníkom aj on sám... Ako vznikol nesmrteľný príbeh o Old Shatterhandovi a Winnetouovi? Kto bol Karl May? To sa dozviete v pásme Bratia, ktoré pripravil Jozef Žarnay. Nasadnite na kone, cvalom vpred!

winnetou 2.jpg

Návštevu v nebi musí podstúpiť mladý Majthsauli (Ľubo Roman), ktorý sa ožení s dcérou supieho kráľa (Ida Rapaičová). Kráľ supov (Eduard Bindas) dovolí dcére pobudnúť na zemi len jeden jediný rok, potom sa musí vrátiť do nebeského kráľovstva. Mládenec síce poletí spolu s ňou, ale aby ju znovu získal, musí splniť niekoľko ťažkých úloh. Indiánska rozprávka sa podobá príbehu o veternom kráľovi a napísal ju pre vás Michal Príbus.

charles frizzell.jpg

Ako dostali Indiáni kone, keď predtým všetko nosili na vlastných pleciach, aj po šírej krajine sa presúvali len po vlastných nohách? Nuž, to vám neprezradíme. Prezradí vám to však Pavol Mikulík v krásnej indiánskej ľudovej rozprávke.

4ea0d0bc9342a0cca61127dc89570a6c.jpg

Huckleberry Finn je v Rádiu Junior hosťom už pekných pár týždňov. Tento týždeň je ale jeho prítomnosť nevyhnutná, pretože sa práve túlame po celej šírej Amerike. Autor Mark Twain nás zavedie k rieke Mississsippi, kde sa odohrá divadelné predstavenie. Počúvajte 15. časť čítania na pokračovanie: Dobrodružstvá Huckleberryho Finna. Rozprávať bude Stano Král.

lilli carre.jpg

K našim túlačkám po Amerike patrí aj spisovateľ John Steinbeck. Ten napísal množstvo príbehov, ktoré si do kúzelníckeho klobúka zhrnula dramaturgička Beata Panáková. Potom ich vysypala pred seba a pospletala z nich jeden jediný príbeh. Volá sa Červený koník a je o priateľstve chlapca (Viktor Vrbiar) a koňa, ale stretneme sa aj so starým otcom (Andrej Hryc), s rodičmi (Lucia Vrablicová, Martin Kaprálik) či s prériou. Jednoducho, dohromady nám Steinbeckove príbehy vytvoria jedno veľké prázdninové dobrodružstvo.

godfreyandwatt.jpg


Program rádií

Ilustrácie: Harry Macnaught, Charles Frizzell, Lilli Carre, Mark Herald

Text: Veronika Dianišková

Živé vysielanie
??:??