Vianoce s Rádiom Junior - 2. časť

Téma týždňa

Vianoce s Rádiom Junior - 2. časť

28. 12. 2016 17:04

Čarovné a rozprávkové Vianoce vám želáme aj tvoríme. Počúvajte.

V druhom vianočnom dvojtýždni začíname dvojhodinkou pre najmenších poslucháčov a poslucháčky. Už od utorka do nej pricválajú na bielych koňoch hneď dva rozprávkové seriály. Začneme vysielať rozprávkollaam...Pardon... Rozprvkokolam... Pardon, akési je to zložité... ROZPRÁVKOLAMY! Tak! Začíname vysielať rozprávkové rozprávkovlamy, ktoré pre vás napísal Erik Jakub Groch a vyrozpráva vám ich Július Satinský.

Druhým vianočným prekvapením pre najmenších bude rozprávkový seriál o Luskáčikovi. Hlavný hrdina, ktorého vymyslel spisovateľ Ernst Theodor Wilhelm Hoffman sa bude v noci túlať chodbách jedného čudného kráľovstva...V rozprávke Luskáčik a myší kráľ účinkujú Zdena Studenková, Michal Igáz a Lucia Hodálová.

rebecca guay.jpg


Vo vysielaní Rádia Junior sa môže stať aj to, že snehuliak stratí nos. Teda mrkvu. Ale to je jedno, pretože mrkva mu slúži úplne rovnako, ako nám náš obyčajný ľudský nos. Ako toto dobrodružstvo dopadne, to vám už vyrozpráva Michal Dočolomanský v jednej z Ententýnových rozprávok Daniela Heviera. Volá sa - ako inak - Ako snehuliak stratil nos.

snehuliak.jpg

Cez vianočný čas sa stretneme aj s jednou Snehulienkou. Ale pozor, nebude mať za macochu zlú kráľovnú, neotrávi ju otráveným jablkom a karty v príbehu nezamieša ani zázračné zrkadlo. Táto Snehulienka je totiž krásna dievčina zo snehu...Rozprávkovú hru napísal František Pavlíček a účinkujú v nej samé hviezdy: Richard Stanke, Zuzana Kapráliková, Július Pántik a ďalší.

P J Lynch.jpg

Pozor! Tu nablízku je jeden les! To by ešte nebolo nič mimoriadne, ale v tom lese žije príšera s niekoľkými hlavami! Aspoň to si myslel spisovateľ Peter Karpinský, keď písal prívbeh s názvom V lese žije drak! Rozprávková hra je úplne novučičká a v Rádiu Junior ju vysielame po prvý raz!


drak.jpg


V ďalšom príbehu sa stretnete s chlapcom, ktorý vie lietať (Martin Dánai). A nie len to. On dokonca ani nerastie a nemusí sa stať dospelým. Žije v ďalekej - neďalekej Krajine - Nekrajine. Jedného dňa stratí svoj tieň a vyberie sa ho hľadať k dievčatku Wendy (Emília Vášáryová, Zuzana Kapráliková) , ktoré nikdy Krajinu - Nekrajinu nevidelo... Ak si myslíte, že chlapec sa volá Peter Pan, nemýlite sa. Rozprávkovú hru Jamesa Matthewa Barrieho pre rozhlas napísal Ján Uličiansky.

karl james mountford.jpg

Pre poslucháčov od 10 rokov začíname vysielať poetické veršované rozprávky Daniela Heviera s názvom Vianočná pošta. O tom, aká pošta k vám priletí a kto ju prinesie vám už viac prezradí Marián Geišberg.

posta 2 promo.jpg


Ilustrácie: Lucy Koo, Rebecca Guay, P. J. Lynch, Karl James Mountford,

Autorka textu: Veronika Dianišková

Živé vysielanie
??:??